Ciąża nogom ciąży

Ciąża żylaki pajączki
Kochane,

 

Ciąża nogom ciąży 🌺 Część I

 

Czy zastanawiałyście się czasami nad swoimi cudownymi nogami?

 

Dlaczego:
– bolą Was nogi,
– dlaczego macie opuchnięte kostki
– macie pajączki?

 

🌺 Podczas ciąży Waszym nogom towarzyszą wspaniałe doświadczenia, ale również pewne dolegliwości, ponieważ w tym okresie Wasze ciało jest poddawane wielkiemu wyzwaniu, a związane z tym zmiany hormonalne i fizjologiczne powodują szereg uciążliwości, pośród których bardzo częste jest puchnięcie nóg.

 

Jest to normalne zjawisko, ale należy pamiętać, że aż 6 na 10 przypadków prowadzi do pojawienia się żylaków co w konsekwencji może prowadzić do schorzeń , takich jak choroba zakrzepowo-zatorowa (VTE) żył kończyn dolnych, a nawet potencjalnie śmiertelna zatorowość płucna (PE).

 

Jak pokazują badania, aż 85% przypadków zaburzeń naczyniowych u kobiet w ciąży to zakrzepica żył głębokich występująca najczęściej przed III trymestrem.
Co gorsza, zatorowość płucna jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci ciężarnych.

 

🌺 Ryzyko to można jednak zmniejszyć (i ulżyć sobie w bólu, jaki powodują żylaki i opuchlizna) wymaga to jednak działań profilaktycznych już od początku ciąży, a w przypadku pojawienia się niepokojących objawów ze strony układu krążenia – rozpoczęcia właściwej terapii pod kontrolą chirurga naczyniowego lub ginekologa położnika.

 

🌺 Jeśli szukacie właściwego miejsca to serdecznie polecam

Klinika w Klaudynie, która również ma swój oddział w Warszawie przy ulicy Kasprzaka 11a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.