DZIEŃ 20: 3 Metody Używania Olejków Eterycznych

Aromaterapia. Zewnętrznie. Wewnętrznie.

Twoje zadanie: Przejrzyj Poniższe Instrukcje I Ćwicz Skrypty.

(Podczas tej sekcji chcesz podzielić się innym doświadczeniem, powinno to być szybkie, poniżej jednej minuty i powinno dotyczyć albo aromatycznego, miejscowego lub wewnętrznego zastosowania olejków eterycznych. Nie dawaj przykładu dla wszystkich trzech, po prostu wybierz jeden. )

Aromatycznie

„Pierwszym sposobem na zastosowanie olejków eterycznych jest aromatyczny. Wszyscy biorą palce i szczypią tuż nad grzbietem nosa. (Wszyscy naśladują twój gest). Tuż pod palcami znajduje się nerw węchowy. (Możesz zdjąć palce, bo wyglądasz głupio!) ”

„Ten nerw wysyła wiadomości do układu limbicznego w mózgu, który z kolei przesyła wiadomości do całego ciała. Czasami ludzie myślą, że to hokey, mówiąc, że oleje mogą wpływać na ciało po prostu wąchając je, ale pozwól mi zilustrować:

„Kiedy idziesz do szpitala na operację i musisz zostać jej poddany, w jaki sposób zapewniają znieczulenie?”

„Nie dają ci pigułek i zwykle nie dają ci zastrzyku, proszą cię o oddychanie przez maskę i odliczanie do 10. A większość z nas jest całkowicie pod nim, zanim dojdziemy do 10. Więc kiedy oddychasz syntetycznymi związkami przez maskę, twój układ węchowy jest wystarczająco silny, aby wysyłać sygnały do ​​twojego ciała, aby cię znokautować w mniej niż 10 sekund! To najszybszy sposób na dostęp do mózgu. Dzieje się tak samo z naturalnymi związkami w olejkach eterycznych. Kiedy wdychamy naturalne związki z olejków eterycznych, uderzają one w nasz nerw węchowy, a nerw węchowy wysyła sygnały do ​​układu limbicznego, który z kolei wysyła sygnały do ​​reszty naszego ciała. Może to nastąpić w ciągu zaledwie 30 sekund. „

„Istnieje kilka sposobów aromatycznego stosowania olejków eterycznych. Możesz oddychać nimi z rąk, tak jak wcześniej z miętą pieprzową, używać ich w dyfuzorze lub oddychać bezpośrednio z butelki. ”

„Zobaczmy teraz Wild Orange. (Pozwól wszystkim wdychać kroplę Wild Orange z ich rąk. Poproś, aby opisali swoje wrażenia.) „To niesamowite, prawda! Nie tylko pachnie naprawdę dobrze, ale dzika pomarańcza ma naturalne związki, które pomagają w stresie i depresji. Wszędzie zabieram ze sobą dziką pomarańczę. ”

„Zatem pierwszym sposobem stosowania olejków eterycznych jest aromatyczny. Czy ktoś tu zna pierwszy sposób, w jaki używamy olejków eterycznych? ”

Nagradzaj każdego, kto odpowie próbką olejku i porozmawiaj trochę o podanym mu próbce oleju.

 

Zewnętrznie na skórę.

Drugim sposobem stosowania olejków eterycznych jest stosowanie miejscowe. Możesz nakładać olejki bezpośrednio na skórę. Dla dzieci i osób o wrażliwej skórze możesz je rozcieńczyć frakcjonowanym olejem kokosowym. Jest równie skuteczny; zajmuje to tylko trochę dłużej ”.

„Możesz nawet nakładać olejki na stopy – w tym dzieci – i to im nie przeszkadza. Pory na spodzie stóp są naprawdę duże, a olejek bardzo szybko wchłania się do krwioobiegu. To świetny sposób na szybkie wprowadzenie olejków do systemu ”.

„Jakie obawy zdrowotne najlepiej byłoby zastosować miejscowo na olejki eteryczne?”

(Pozwól innym na krótkie odpowiedzi i komentarze)

„Zatem drugim sposobem stosowania olejków eterycznych jest stosowanie miejscowe. Czy ktoś tu zna drugi sposób, w jaki używamy olejków eterycznych? ”

Nagradzaj każdego, kto odpowie buteleczką z próbką i porozmawiaj trochę o próbce olejku, którą im dałeś.

 

Wewnętrznie


„Trzecim sposobem stosowania olejków eterycznych jest zastosowanie wewnętrzne. Te olejki eteryczne są nie tylko bezpieczne w użyciu wewnętrznym, są ZALECANE. Standard CPTG oznacza, że ​​olejki te są klasy medycznej i są całkowicie bezpieczne do spożycia – w przeciwieństwie do większości innych marek. Możesz włożyć je do ust lub wypić w wodzie. Jeśli nie podoba ci się smak, włóż je do wegetariańskiej kapsułki. To jest jak wymyślanie własnego małego naturalnego lekarstwa.

„Jakie obawy zdrowotne najlepiej byłoby zastosować wewnętrzną aplikację olejków eterycznych?”

(Pozwól innym na krótkie odpowiedzi i komentarze)

„Zatem trzecim sposobem stosowania olejów jest zastosowanie wewnętrzne. Kto może mi powiedzieć trzeci trzeci sposób, w jaki używamy olejków eterycznych? ”

Nagradzaj każdego, kto odpowie buteleczką z próbką. Podziel się, do czego nadaje się ten przykładowy olej.

Czy ktoś może mi teraz powiedzieć, jakie problemy zdrowotne najlepiej zastosować we wszystkich trzech zastosowaniach olejków eterycznych: aromatycznym, miejscowym i wewnętrznym?

(Pozwól innym na krótkie odpowiedzi i komentarze)

Wreszcie, kto może mi powiedzieć WSZYSTKIE TRZY, w jaki sposób używamy olejków eterycznych? ”

Nagradzaj każdego, kto odpowie butelECZką z próbką i jeszcze raz podziel się tym, do czego służy ten próbkowy olej.

Tutaj trzeba dodać nagranie

TWOJE ZADANIE: Stwórz listę

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

DOMOWA APTECZKA : Olejek nr 1